Hacettepe’de alt yapı futbolcu sayısı 22 oldu...

08.09.2021

Türkiye 3. Lig 2. Grup’ta mücadele eden Hacettepe, yeni sezonun ilk maçında Elazığ Karakoçan FK ile 0-0 berabere kaldı. 1 puanla başladığı sezonda hedefini 2. Lig’e yükselmek olarak belirleyen Mor Menekşeler, 2. hafta maçında İskenderunspor’a konuk olacak.

Basın ve Medyadan Sorumlu As Başkan C. Levent Tetik, takımın son durumu ve hedefleriyle ilgili yaptığı açıklamada, şunları söyledi:

“Hacettepe Spor Kulübü’ne gönülden hizmet etmek için göreve talip olduk. 28-Haziran 2021 tarihde yapılan genel kurul ile geldiğimiz göreve 2 ayı aşkın süredir devam etmekteyiz. Görev süremiz boyunca laf yerine hizmet ürettik. Yaptığımız çalışmalarımızla büyük bir kesimden takdir aldık. Amacımız görev süremiz içinde Hacettepe Spor Kulübü’ne maddi ve manevi katkı sağlamak, görevi bıraktığımızda da verdiğimiz hizmetler ile anılmaktır.

Bugüne kadar bulduğumuz sponsorlar sayesinde kulübümüze önemli oranda maddi katkı sağladık. Bir çok problemi çözdük. Bundan sonraki süre içindede kulübümüze hizmet etmeye zaman ayıracak ve hizmet etmeye devam edeceğiz.

Maddi imkansızlıklar içinde olan kulubümüze bir kuruş yük getirmeden bir futbol takımı kurduk. Takım kadromuzda 27 futbolcu bulunmakta olup yaş ortalaması 22.5’dur.

27 futbolcumuzun oluşumu şu şekidedir; Gençlerbirliği alt yapısından yetişen futbolcu sayımız 22 olup 1 futbolcumuz amatör olarak bizimle idmanlara çıkmaktadır.

5 futbolcumuzu herhangi bir bonservis bedeli ödemeden maaş ile kadromuza kattık. Kamuoyuna duyururuz.”