TEKNİK DİREKTÖRÜMÜZ VEYİS KANBER UTAŞ UŞAKSPOR MÜSABAKASI İLE İLGİLİ AÇIKLAMALARDA BULUNDU

20.01.2019

-          Hocam öncelikli olarak yeni web sitesinin ilk röportajını vermek size nasip oldu, Hacettepe Spor ‘un ilk yarı performansı ile ilgili neler söylemek istersiniz?

Veyis Kanber : Hacettepe Spor Kulübünün  Gençlerbirliği’nin pilot takımı olması nedeni ile tamamı alt yapıdan gelen oyunculardan kurulu bir takım oluşturuldu ve  Bu şekilde bir yapılanma ile  A Takımımıza Oyuncu vermek projesi ile yola çıkıldı.

2.Lig Beyaz Grupta Şampiyonluğa oynayan ve hedefi olan bir çok takım arasında ilk devre itibari ile zorlu bir mücadele verdik, kadromuzda bulunan 27 oyuncunun tamamına forma şansı vererek kendilerini ifade etme fırsatı sağladık. Bir taraftan hem oyuncuların gelişimini sağlamak diğer taraftan maçlarımızı kaybetmemeyi hedefledik.

Transfer tahtası kapalı olup zorunlu olarak genç oyunculara yönelen takımlar dışında,  19.7 yaş ortalaması ile ilk devre müsabakalarını oynadık. İlk yarıyı 19 puanla 12. Sırada tamamlarken hedeflerimizi tutturduk.

-          Veyis Hocam tüm kulüpler Türk Futbolu çok zor bir dönemden geçerken yine fazla transfer yaptılar siz bu konuda istikrarı devam etmeyi seçtiniz  bu hususta neler söyleyeceksiniz

Veyis Kanber :  Takıma 3 veya 4 abilik yapacak oyuncu konusunda Benzer Telkinler  bana da çevremden yapıldı,  Ancak oyuncularla  yıllardır tanıdığımız ve birlikte çalıştığımız için bu konuda girişim yapmanın doğru olmayacağını, A Takımımıza aday olamayacak hiçbir oyuncunun kadromuzda yer almasının mantıklı olmadığını belirttik. Çünkü Hacettepe Sporun her forması çok değerli olup, belki de büyük oyuncu aldığımızda çok yetenekli genç oyuncuların önünü kapatmış olacaktık. İnsanlar maçlarımızı incelediğinde bu hususta bize hak verdiler.

-          Hocam ikinci devreden beklentileriniz nedir.

Veyis Kanber : ikinci yarıya başlarken Stoperimiz Arda KIZILDAĞ Gençlerbrliği A Takımına geçti. Onun yerine U-21 Takımından bizle beraber olan Metehan MERT’İ kadromuza kattık. Enescan ÖZDEMİR’i kiralık olarak Adliye Spor’a gönderdik. Onun dışında mevcut kadromuzu koruyarak Lige devam edeceğiz. Daha çok tecrübelenmiş oyuncu grubumuz ile ikinci devrenin İlk maçı olan Uşakspor Müsabakasına hazırlandık .

-          Uşakspor müsabakası ile ilgili görüşleriniz nelerdir ?

Veyis  Kanber : Uşakspor ‘un Sezona çok kaliteli ve Şampiyonluğa oynayacak bir takım kurduğunu biliyor idik. Ankara’da oynanan ilk müsabaka da çok zor geçmişti. Dün oynadığımız İkinci maçta aynı şekilde zor ve mücadele yoğunluğu içerisinde geçti. İlk 10 dakikada 3 tane net pozisyon yakaladık bir tanesi direkten dönerken diğer pozisyonlardan faydalanamadık. İlerleyen dakikalarda rakibimiz de yüksek toplarda  etkili oyuncuların olması sebebi ile bir yan toptan 1.gole engel olamadık. İkinci yarıda yaptığımız değişikliklerle oyuna ortak olduk ve rakibe baskı kurup beraberlik golünü yakaladık, yakaladığımız pozisyonları kullanamazken rakibimiz ikinci golü buldu. Ancak bu gole hemen cevap verip beraberliği yakaladık ilerleyen dakikalar orta saha mücadelesi şeklinde geçti ve maç 2-2 sonuçlandı.

Bu maç oyuncularımızın Deplasmanda büyük seyirci toplulukları önünde zor hava ve saha koşullarında 90 dakika boyunca nasıl tepki vermeleri ve deneyim kazanmaları hususunda mesafe almış olduklarını gösterdi. Bu bakımdan 1 puan bizim için önem arz ediyor. Oyuncularımı kutluyorum ve Utaş Uşakspor’ada kalan müsabakalarında başarılar diliyorum.